Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: ACCA / DACCA

Adresa

1 / < >

Svoji reputaci si soubor ACCA/DACCA vybudoval během posledních třinácti let, a to nejen v rodné Austrálii. Soubor si i nadále získává fanoušky po celém světě díky svojí špičkové úrovni.

Angus Young z AC/DC nedávno v jednom z rozhovorů uvedl:
„POKUD nemáte možnost vidět AC / DC, navštivte koncert ACCA / DACCA!“

Skupina ACCA / DACCA byla založena v australském Brisbane v roce 2000 a u jejího zrodu stál zpěvák Larry Attard [Bon / Brian.] Larry s hudbou AC / DC vyrůstal a bezmezně je obdivoval. Jeho hlas je neuvěřitelně podobný hlasu Bona Scotta, který zpíval v AC/DC do roku 1980, kdy zemřel. 

David Young [Angus] odjel z rodného Londýna teprve nedávno a připojil se k ACCA/ DACCA - ještě předtím však působil v jiném, anglickém souboru hrajícím hudbu legendárních AC/DC. Podle všeho se Young pro tuhle roli narodil – s nahými koleny, raubířským kukučem a ve školní uniformě dodává koncertům autenticitu, nemluvě o jeho hře na kytaru, ve které by i odborníci hledali jen velmi těžko rozdíly od hry jeho hudebního vzoru.

Tvrdé kytarové rify, které jsou pro tvorbu AC/DC typické, má v kapele na starosti Mat Rath (Malcolm). James Macentire [Cliff] hraje na basu a za bicí soupravou sedí teprve patnáctiletý zázrak Jesse Attard [Phil Rudd]. Tihle čtyři hudebníci ACCA / DACCA - společně s 25000 watty zvuku a obrovskou světelnou show - vypadají a hlavně znějí jako AC/DC .

ACCA / DACCA získali nadšené ohlasy na své koncerty nejenom v rodné Austrálii, ale i na Novém Zélandu nebo v Indonésii, kde si podmanili hudební tisk i zástupy fanoušků.

Koncerty ACCA / DACCA trvají bez přestávky 2 hodiny 15 minut a v rámci této divoké jízdy se fanoušci dočkají takových klasických hitů, jako jsou Dirty Deeds, TNT, Highway to Hell, The Jack, Rosie, Let There Be Rock, a spousty dalších pecek AC / DC, stejně tak jako i některých méně známých skladeb.
ACCA/DACCA ROCKS!