Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Baroko v českých zemích

Archive: Baroko v českých zemích

Adresa

1 / < >

Interaktivní výstava Baroko v českých zemích

V pražském Clam-Gallasově paláci je od 12. 9. do 15. 10. 2017 k vidění výstava Baroko v českých zemích. Součástí instalací, které v sobě snoubí každodennost života v době baroka s architekturou, jsou také interaktivní prvky pro děti. Výstava, která má českou a anglickou jazykovou mutaci, je k vidění denně kromě pondělí, a to od 10 do 18 hodin. Organizátory výstavy jsou Czech Architecture Week a Hravý architekt.

Baroko je odborníky nazýváno posledním univerzálním slohem, zasáhlo totiž všechny sféry lidského života bez ohledu na společenské postavení. Barokní památky potkáváme všude okolo nás, jsou součástí naší každodennosti a my si to mnohdy ani neuvědomujeme. „V rámci letošního projektu jsme se dětem pokoušeli hravou formou ukázat, co je to vlastně baroko. Chtěli jsme, aby pochopily, jak důležitou roli hrála v naší zemi barokní kultura. Protože jde však zároveň o sloh, který najdeme po celém světě, zapojilo se do projektu kromě 15 českých škol i 11 zahraničních,“ vysvětluje Petr Ivanov, ředitel pořádající společnosti Czech Architecture Week a předseda spolku Hravý architekt.

Pražský Clam-Gallasův palác, nádherná barokní stavba, jejímž architektem byl Johann Bernhard Fischer z Erlachu, se tak na třiatřicet dní, od 12. září do 15. října 2017, stane místem, kam se vrátí duch barokní doby. Na návštěvníky čekají architektonické modely, zajímavé artefakty – z Kuksu třeba dorazili dva Braunovi trpaslíci, na ty dětské pak barevné interaktivní prvky. „Magnetická barokní vesnice, sloup z dřevěných kostek nebo třeba puzzle interiéru barokního kostela, to všechno jsou prvky, které děti zabaví, než si rodiče přečtou informace a prohlédnou artefakty, které na naši výstavu putovaly snad ze všech koutů republiky,“ říká za organizátory Jan Šimr, který má s tvorbou dětských prvků do výstav dlouholeté zkušenosti, a s úsměvem dodává, že v případě potřeby zabaví interaktivní prvky i rodiče.

Czech Architecture Week a Hravý architekt pořádají tematickou výstavu již popáté. „Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát budou její součástí práce, které v rámci ročního mezinárodního výtvarně-architektonického projektu nakreslily děti 3. a 4. tříd základních škol. Letos jsme ale dětský prvek rozšířili ještě o amatérská videa s barokní tematikou, která měly natáčet právě děti. Jsou neskutečně živá, barevná a plná pozitivní energie. Sledovat, co děti za rok zvládly vytvořit, je vždycky ta nejpříjemnější část projektu. A díky ní to asi také všichni děláme,“ uzavírá Petr Ivanov.

 

Vstupné na výstavu

VSTUPNÉ ZÁKLADNÍ100 Kč

VSTUPNÉ ZLEVNĚNÉ
(děti 6–16 let, studenti SŠ a VŠ do 26 let, senioři od 65 let)  50 Kč

VSTUPNÉ ZVÝHODNĚNÉ
(1–5 dětí do 16 let a max. 2 dospělí)150 Kč


Srdečně zveme všechny děti ze základních škol z celé České republiky.

Registrace na info@hravyarchitekt.cz

Výhodné vstupné pro organizované skupiny.