Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Křest alba Moniky Načevy - Průvan v hlavěKřest alba Moniky Načevy - Průvan v hlavě

Archive: Křest alba Moniky Načevy - Průvan v hlavěKřest alba Moniky Načevy - Průvan v hlavě

Adresa

1 / < >

Monika Načeva pokřtí nové album Průvan v hlavě v zahradách Anežského kláštera

Po roce přichází zpěvačka a herečka Monika Načeva se svým devátým studiovým albem Průvan v hlavě, které vychází na labelu Ajlavmjuzik. Na desce se opět podílela básnířka Sylva Fischerová a DJ Five. Úplně poprvé si Načeva vyzkoušela spolupráci se slovenským beatmakerem Valérem Smutkem alias Tentato. Křest alba proběhne v pátek 29. září 2017 v zahradách kláštera sv. Anežky České v rámci programu Národní Galerie v Praze Anežka LIVE! Kmotrem desky, jejíž obal vytvořil umělec Josef Bolf, je kunsthistorik a spisovatel Otto M. Urban. Koncert Načevy uvede vystoupení česko-polského elektronického projektu Ba:zel. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji  GoOut za 150 Kč.

Výrazná česká zpěvačka a herečka Monika Načeva se do povědomí české veřejnosti dostala hned svým debutovým albem Možnosti tu sou... z roku 1994, kterému dominuje hit „Udržuj svou ledničku plnou“ podle básně Jáchyma Topola. Dlouhodobě spolupracuje s kytaristou Michalem Pavlíčkem či Justinem Lavashem. Jako herečka začínala v 90. letech v autorských divadlech Sklep a Ha-divadlo, v současnosti hraje vystupuje se souborem Vosto5 a divadlem Minor. Monika Načeva má na kontě již osm studiových alb, a v současné době vydává album deváté – Průvan v hlavě, které představí v pátek 29. září 2017 v zahradách Anežského kláštera. Na novém albu se  díky spolupráci čtyř výrazných osobností propojují zdánlivě rozdílné světy – křehká poetická slova Sylvy Fišerové zpívaná sametově uhrančivým hlasem Načevy se prolínají s temnými a údernými beaty Tentato a DJ Five.

„Básnické texty Sylvy Fischerové jsou pro mě rovnocenným pokračováním zhudebňování silných básní po dlouholeté spolupráci s Jáchymem Topolem. Cítím stejně silné propojení,“ vyjádřila se Monika Načeva o básnířce a spisovatelce, která debutovala v roce 1986 básnickou sbírkou Chvění závodních koní. S DJ Five, který je jedním z  nejúspěšnějších turntablisů v ČR a je několikanásobným vítězem československých šampionátů DMC a ITF, spolupracovala Načeva již na albu Mami z roku 2007. Díky němu se setkala se slovenským beatmakerem Valérem Smutkem alias Tentato,se kterým na albu spolupracovala úplně poprvé.

Deska Průvan v hlavě, která vychází v limitované edici na vinylu, bude k zakoupení 29. září na křtu a na Bandcampu labelu Ajlavmjuzik (http://ajlavmjuzik.bandcamp.com/album/pruvan-v-hlave).

----

Křest alba Průvan v hlavě, 29. září 2017, 20:00, Klášter sv. Anežky České  (U Milosrdných 17, Praha 1)

FB event křtu:https://www.facebook.com/events/469624370076997/?fref=ts

Vstupné: 150 Kč v předprodeji na: https://goout.net/cs/listky/naceva+ba-zel/bnmb

200 Kč na místě

Žádosti o akreditace na e-mailu: eliska.mikovcova@piaristi.cz

----

Průvan v hlavě na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=9jhyhux02Og&feature=youtu.be

Průvan v hlavě na Soundcloud: https://soundcloud.com/ajlavmjuzik/naceva-five-tentato-pruvan-v-hlave

Průvan v hlavě na Bandcamp:http://ajlavmjuzik.bandcamp.com/album/pruvan-v-hlave

Fotografie: https://www.dropbox.com/sh/sflhbfqhugl1yjy/AADpHWztCCz6QOho2Gw1EApVa?dl=0

----

Rodný list alba:

Průvan v hlavě

Načeva, Tentato, Five

Label: Ajlavmjuzik, 2017

Skladby: 1. Průvan v hlavě, 2. V podsvětním městě, 3. Vteřiny uhýbají, 4. Když tě obejmu, 5. Technický já, 6. Vražená do režimu lži a těla, 7. Teror, 8. A potom viděla II, 9. Město spánku, 10. Země duší

----

Kontakt pro média:

Eliška Míkovcová, eliska.mikovcova@piaristi.cz, 606 77 44 35