Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Jan Svoboda

Archive: Jan Svoboda

Adresa

Karlovo náměstí 2/22, 120 00 Praha
1 / < >

Výstava díla výtvarníka z Českomoravské vysočiny - Radňovic, Jana Svobody, se koná v Galerii v přízemí Novoměstské radnice od pátku 1. prosince do neděle 31. prosince 2017.

 

 

Jan Svoboda

Narozen v roce 1957 v Novém Městě na Moravě. Studium na Stavební fakultě VUT Brno dokončeno v roce 1981. V letech 1982 až 1990 práce v projekčních ústavech v Brně.

Od roku 1990 do současnosti ve svobodném povolání jako výtvarník. Výtvarnou tvorbou se zabývá od počátku osmdesátých let nejprve při zaměstnání, od roku 1990 již naplno.

Hlavním oborem je malba (olej a akryl na plátně), příležitostně se věnuje sochám, kresbě či nábytkovým solitérům. Motivy obrazů byly řadu let figury, předměty a symboly pojímané ve zkratce, archetypálně, s humorem. Kolem roku 2010 nastal ústup od konkrétních objektů ke geometrickým tvarům, čárám, bodům a křivkám. Dnes v jeho tvorbě dominují horizonty a barevné plochy. Jan Svoboda nemá výtvarné vzdělání a není nikde organizován.

Na svém kontě má více než 130 samostatných výstav a několik společných (především s Rostislavem Pospíšilem, Jindřichem Štreitem či se synem Ondřejem Svobodou).

Ženatý, tři, dnes již dospělé děti. Žije a pracuje na Českomoravské vysočině v Radňovicích.

www.malirsvoboda.cz

Places & Venues

Karlovo náměstí 2/22, 120 00 Praha

Calendar360° viewMarker