Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Památník Okřídleného lva

Archive: Památník Okřídleného lva

Adresa

1 / < >

Přijďte na slavnostní odhalení památeční desky se jmény 2 507 československých letců na památníku Okřídleného lva

Nadace memoriálu Okřídleného lva zve na slavnostní odhalení nového podstavce pražského památníku poprvé nesoucího jména všech 2 507 československých vojáků a vojákyň, kteří odhodlaně sloužili v Královském letectvu (RAF) během 2. světové války. Slavnostní ceremoniál se uskuteční 13. listopadu od 14 hodin.

Bronzový dva metry vysoký památník Okřídleného lva se nachází na pražském Klárově.
Jeho vznik financovala britská komunita žijící v Česku a na Slovensku. Památník Okřídleného lva byl oficiálně odhalen 17. června 2014 při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnili přeživší veteráni, příbuzní letců nebo zástupci české, slovenské a britské vlády.
Dlouhodobým cílem Nadace memoriálu Okřídleného lva bylo doplnit podstavec sochy
o plaketu, která na jednom místě poprvé zaznamená jména všech 2 507 československých letců a členů leteckého personálu, kteří sloužili v RAF během 2. světové války. Na plaketě jsou uvedeny i hodnosti veteránů dosažených vRAFa symboly kříže vedle jmen těch, kteří padli v boji.

Slavnostní ceremoniál začne ve 14 hodin oficiálními projevy a bude následován odhalením desky ve 14:20. Součástí pietní akce bude také modlitba a položení věnců na počest všech československých vojáků a vojákyň, kteří v době 2. světové války sloužili v RAF.