Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Výstava fotografií spojená se setkáním fotoklubů

Archive: Výstava fotografií spojená se setkáním fotoklubů

Adresa

Karlovo náměstí 2/22, 120 00 Praha
1 / < >

Výstava fotografií na Novoměstské radnici spojená se setkáním fotoklubů

Kde: věž Novoměstské radnice Praha, Karlovo náměstí  
Kdy: 4. 3. 2018 – 18. 3. 2018 - výstava je přístupná přes nádvoří a Mázhaus – detaily na oficiálních stránkách Novoměstské radnice www.nrpraha.cz
Kdo: Fotoklub PCW, Fotoklub Balvan Jablonec, P Art +, FAUN, Fotoklub Rokycany, F99 Ústí nad Labem a přátelé Jiří Zágner, Martina Sudová, Marie Maryen Němcová, Jan Prokopius, Michal Král, Eva Staňková.

I letos, od roku 2014 již popáté, se v prostorách Novoměstské radnice v Praze uskuteční jedinečná výstava fotografií. Tato výstava je specifická nejen účastí autorů z šesti fotoklubů z celé České republiky včetně několika dalších pozvaných fotografů, ale především představenou rozmanitostí fotografických žánrů. K vidění budou fotografie hudební, abstraktní, krajinářské, reportážní a dokumentární, ale také fotografiky a koláže a spousty další nevšedních snímků z tvorby velmi rozdílných autorů.


Nápad na uspořádání takové výstavy vznikl v roce 2013, jeho první ročník se pak na Novoměstské radnici konal v březnu 2014. Snahou bylo uspořádat výstavu fotografií na prestižním místě a tu spojit s vernisáží, na které by došlo k setkání členů spřátelených fotoklubů a dalších fotografů, kteří se v běžném životě potkávají buď odděleně v rámci fotoklubové činnosti nebo jen virtuálně prostřednictvím webových galerií a soutěží. V historii tato možnost poznat se osobně v nejednom případě vedla k životním láskám, přátelstvím a báječným vztahům.


Po vzájemných jednáních se podařilo domluvit konání této akce s vedením Novoměstské radnice v Praze. Výstavní prostor, konkrétně místnosti její historické věže, který byl fotoklubu vedením NR poskytnut, je poměrně obsáhlý a členitý. Ve třech patrech věže a přiléhajících místnostech je k dispozici plocha, která nejen, že pojme spousty fotografií, ale díky historickému rázu interiéru poskytuje fotografiím reprezentativní výstavní plochy.


Již od prvního ročníku se akce setkává s velmi kladnými ohlasy nejen fotografické, ale i laické veřejnosti. Tyto ohlasy v mnohém dokonce předčily očekávání pořadatelů. Z původně plánovaného a dohodnutého jednoho výstavního dne je výstava pravidelně k vidění po dobu dvou týdnů a zájem o její zhlédnutí je veliký.


Fotoklubu PCW je velkou ctí, že i v letošním roce může tuto výstavu na Novoměstské radnici realizovat. Nejen, že se jedná o jubilejní pátý ročník, ale Fotoklub PCW v letošním roce slaví také 10 let od svého založení. Výstavy, která se uskuteční ve dnech 5. – 18. března 2018 se kromě pořádajícího Fotoklubu PCW představí Fotoklub Balvan z Jablonce nad Nisou, Fotoklub Rokycany, fotografické sdružení FAUN z Prahy, Fotoklub F99 z Ústí nad Labem, uskupení P Art+ sdružující fotografy napříč Českou republikou, a také další hosté Fotoklubu PCW – paní Martina Sudová, Marie Maryen Němcová, Eva Staňková, pánové Jiří Zágner, Jan Prokopius a Michal Král. Vernisáže se dále zúčastní pozvaní hosté a přátelé z řad uživatelů fotografických webových galerií.O Fotoklubu PCW

Fotoklub PCW je volné společenství fotografů, které spojuje vidění světa prostřednictvím hledáčku fotoaparátu. Jeho kořeny sahají do roku 2008. Výsledky fotografické práce členů fotoklubu bývají k vidění nejen na společných výstavách, kde jsou prezentovány na velkoformátových fotografiích, ale i v samostatných projektech jednotlivých členů.

V roce 2011 se Fotoklub PCW stal fotoklubem roku v soutěži Fotograf roku. Od roku 2012 je stálým členem Mapového okruhu Český ráj. V letech 2014 a 2015, tedy 53. a 54. ročník této prestižní fotografické soutěže fotoklubů, Fotoklub PCW dokonce vyhrál.

Places & Venues

Karlovo náměstí 2/22, 120 00 Praha

Calendar360° viewMarker