Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Galerie Tančící dům prodlouží o týden výstavu díla Josefa Lady

Archive: Galerie Tančící dům prodlouží o týden výstavu díla Josefa Lady

Adresa

Jindřišská 7, Praha 1
1 / < >

Galerie Tančící dům prodlouží o týden výstavu

díla Josefa Lady, nově potrvá do 8. dubna


Galerie Tančící dům prodlužuje výstavu Sedmičky Josefa Lady do 8. 4. 2018. Výstava, která je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let, bude prodloužena z důvodu velkého zájmu návštěvníků. Expozici doposud navštívilo více než 40 000 lidí a proběhlo zde na 30 komentovaných prohlídek. Ve čtyřech patrech Tančícího domu je možné zhlédnout celkem 400 umělcových děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Výstava zobrazuje nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, tvorbu pro děti, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. Vystavená díla jsou zapůjčena z osmi muzeí, galerií a od soukromých sběratelů.

 

Retrospektivní výstava Sedmičky Josefa Lady, která je otevřena v Galerii Tančící dům od
15. 11. 2017, připomíná výročí 130 let od narození a 60 let od úmrtí tohoto významného českého malíře. „Galerie Tančící dům se rozhodla výstavu o týden prodloužit kvůli obrovskému zájmu návštěvníků. Od listopadu 2017 expozici navštívilo na 40 000 lidí a velký zájem byl také
o komentované prohlídky s vnukem malíře Josefem Ladou, paní Zdenou Burianovou či kurátory výstavy.Doposud jich v galerii proběhlo více než 30,“ říká ředitel galerie Robert Vůjtek.


Expozice provází tvorbou Josefa Lady a nechává nahlédnout i do jeho soukromého života. V prvním patře a druhém podzemním podlaží Tančícího domu jsou k vidění Ladovy obrazy. První podzemní podlaží Tančícího domu představuje Ladovu tvorbu pro děti včetně dětské ilustrace, promítání pohádek a řady interaktivních exponátů. V přízemí galerie jsou vystaveny osobní věci Josefa Lady včetně jeho pracovny a rodokmenu. Součástí přízemí jsou i filmové kostýmy, které Lada navrhl. Expozice návštěvníkům přibližuje i méně známou tvorbu Josefa Lady, především z oblasti karikatury a ilustrace.


Places & Venues