Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Americká zpěvačka LP (USA)

Archive: Americká zpěvačka LP (USA)

Adresa

Pernerova 53, Praha 8 - Karlín
1 / < >

Americká zpěvačka LP se po úspěchu na Colours of Ostrava vrátí 8. července do Prahy


Loni pobláznila svým výrazným hlasem a obrovským charisma na hlavní scéně festivalu Colours of Ostrava desetitisíce návštěvníků, letos se americká zpěvačka LP vrátí do České republiky. Vystoupí 8. července v pražském Foru Karlín. Předprodej vstupenek probíhá od 29. března, 10.00 v sítích Ticketpro a GoOut.


LP se nejdříve proslavila jako autorka hitových skladeb Rihanny, Cher, Christiny Aguilery, Backstreet Boys nebo Rity Ora. Předloni pak prorazila s milostnou skladbou Lost On You, kterou obsadila světové hitparády, rádia i iTunes, Spotify nebo YouTube. Se stejnojmenným albem probudila zájem i ve Spojených státech.


Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářka a chytlavost pro mě není sprosté slovo,” tvrdí o sobě zpěvačka s italskými kořeny. Nebýt lodi vytetované na prsou a nezbytného ukulele v ruce, připomínala by štíhlou postavou v pánském obleku a kudrnatými vlasy mladého Boba Dylana. Vyzařuje z ní nesmírné odhodlání a schopnost naplnit své písně správnou dávkou dramatu a melodičnosti. Věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře, proto zvolila jednoduchý recept: přitažlivou směs rocku, folku, americany a popu postavenou na průzračném a hutném kytarovém zvuku, jen s minimálním vkladem elektroniky. Říká tomu “big indie” nebo “stadiónový folkrock”.


Narodila se a vyrůstala v New Yorku, dnes žije v Los Angeles. Průlom v její kariéře přišel se skladbou Into the Wild použitou v reklamě na Citibank a následně albem Forever for Now produkovaném Robem Cavallo (Green Day, Linkin Park, Dave Matthews Band), kdy se v početné sestavě muzikantů objevila také Isabella Summers (Florence and the Machine). Větší úspěch přišel se skladbou Muddy Waters, bodující ve vypjaté scéně čtvrté série televizního seriálu Orange Is The New Black. Všechny úspěšné skladby zařadila LP na čtvrté album Lost On You, se kterým se začal po zásluze naplňovat její americký sen.


Koncert uvádí Colours Selection. Více informací na www.colours.cz.


LP - No Witness: https://www.youtube.com/watch?v=-v9Pobv7y8Y

LP - Lost On You (A Night at The McKittrick Hotel):

https://www.youtube.com/watch?v=EoejGgUNmVU

LP - When We're High: https://www.youtube.com/watch?v=lfkgOWrd1vc


--------------------

Pokud máte zájem o další informace či fotografie, prosím kontaktujte:

Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ

tel.: 604 868 914

e-mail: jiri.sedlak@artsmarketing.cz

 

Places & Venues

Pernerova 53, Praha 8 - Karlín

CalendarMarker