Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Festival PRAGUE SUMMER NIGHTS se vrátí do Stavovského divadla

Archive: Festival PRAGUE SUMMER NIGHTS se vrátí do Stavovského divadla

Adresa

1 / < >

Classical Movements zahájí 18. června 4. ročník hudebního festivalu mladých umělců, PRAGUE SUMMER NIGHTS!

 

18. června - 16. července 2018 v Praze a Táboře

 

Festival PRAGUE SUMMER NIGHTS se vrátí do Stavovského divadla s novou produkcí Figarovy svatby a Kouzelné flétny.

 

 

Tenorová superstar Lawrence Brownlee a ikonická mezzosopranistka Rosalind Plowright vystoupí se sborem Prague Summer Nights; virtuózní violoncelista Amit Peled a klarinetista Berlínské filharmonie Walter Seyfarth přijedou do Prahy, aby zahráli koncerty A. Dvořáka a W. A. Mozarta.

 

Festival Prague Summer Nights, který pořádá Classical Movements, byl poprvé v Praze představen v roce 2015 a následně oceněn českým tiskem pro jeho "kvalitní produkci" (Hospodářské noviny) a "sofistikovanost" (Prague Post). Hudební festival mladých umělců nabízí plnohodnotnou operu, orchestrální představení, koncerty komorní hudby, operní scény a kabaretní programy na historických místech, ve dvou nejkrásnějších městech České republiky, v Praze a v Táboře, v srdci Čech.

 

4. ročník festivalu Prague Summer Nights se koná od 18. června do 16. července 2018 a slibuje, že bude největším a nejvýznamnějším ročníkem od svého vzniku - 120 zpěváků, hudebníků, dirigentů, režisérů, zkušených klavíristů a uměleckých pracovníků z více než 20 zemí vystoupí v těchto dvou, na kulturu bohatých městech.

 

V návaznosti na úspěch posledních tří ročníků představí festival mladých umělců Prague Summer Nights 2018 inscenace dvou Mozartových nejoblíbenějších oper - Kouzelná flétna (Die Zauberflöté) a Figarova svatba (Le nozze di Figaro) - v nádherném Stavovském divadle, které je jediným dosud existujícím divadlem, kde W. A. Mozart působil.

 

Patrick Diamond, ředitel letní konzervatoře Yale (Yale Summer Conservatory) a profesor na Manhattanské škole hudby, bude řídit produkci Kouzelné flétny na letošním ročníku Prague Summer Nights 2018. Figarovu svatbu uvede ředitel operního divadla Vanderbilt a profesor hlasu na univerzitě Vanderbilt, pan Gayle Shay.

 

Brilantní tenorový zpěvák Lawrence Brownlee, ikonická mezzosopranistka Rosalind Plowright a hlavní učitelka Českého národního divadla Jelena Nosková podpoří vokální sbor Prague Summer Nights tím, že poskytnou mistrovské kurzy, výcvik a lekce.

 

Zbrusu nové Prague Summer Nights 2018 představí  první ročník vokální soutěže v rámci hudebního festivalu mladých umělců. K panelu vážené poroty s Lawrencem Brownleem a Rosalindou Plowright se přidá také bývalá kritička klasické hudby deníku Washington Post, a New York Times, paní Anna Midgett.

 

Na již čtvrtou sezónu festivalu Prague Summer Nights, opět přijede pan Walter Seyfarth, klarinetista Berlínské filharmonie, který vůbec poprvé zahraje klarinetový koncert W.A. Mozarta v A-dur ve Stavovském divadle, kde tento kousek zahrál premiérově v roce 1791 vídeňský klarinetista Anton Stadler.

 

Podruhé se do Prahy na Prague Summer Nights vrátí Amit Peled, aby zopakoval představení Dvořákova koncertu pro violoncello v B -moll. Přicestuje opět s historickým violoncellem Goffriller z roku 1733 od Pabla Cásala, kterému přenechala osobně Marta Casal Istomin. Amit Peled vystoupí v Dvořákové sále v Rudolfínu, kde zahraje na tentýž nástroj na stejném místě, kde v roce 1937 Pablo Casal zahrál vlastní představení s Českou filharmonií a Georgem Szellem.

 

Na pódiu v krásně restaurovaném Stavovském divadle bude umělecký ředitel festivalu John Nardolillo dirigovat orchestr Prague Summer Nights a Beethovenovu Symfonii č. 5. a koncert v Dvořákově síni Rudolfína bude dirigovat Dvořákovu Symfonii č. 9 v E-moll (Nový svět). V Tábore bude maestro Nardolillo dirigovat orchestr v Sibeliusově symfonii č. 2 v D-moll. Dirigent John Nardolillo vedl více než 30 předních amerických orchestrů. Stál před dirigentským pultem v koncertních síních po celém světě, včetně Carnegie Hall v New Yorku. O jeho práci psaly New York Times, Washington Post, Boston Globe i významné hudební magazíny.

 

Nedávno jmenovaný profesor opery a hudební ředitel divadla Eastman Opera, pan Timothy Long přijede do Prahy v rámci festivalu dirigovat produkci Kouzelná flétna, stejně jako bude spolupracovat s našimi asistenty dirigentů.

 

Kromě tohoto Prague Summer Nights 2018 oslaví světovou premiéru uznávaného skladatele a kritika Grega Sandowa a jeho nejnovějšího smyčcového kvartetu 'Thé Remembered Song', který zadal Eric Daniel Helms New Music program pro žáky komorních hudebních souborů festivalového orchestru Prague Summer Nights a Tucson Symfonický koncertní mistr Lauren Roth. Prague Summer Nights smyčcoví hudebníci budou pracovat přímo s panem Sandowem na přípravě i představení jeho díla.

 

Josef Špaček, koncertní šéf České filharmonie a Ladislav Kozderka, hlavní trumpetista České filharmonie, se vrátí na Prague Summer Nights 2018, aby uvedli instrumentální mistrovské kurzy a komorní koučingy.

 

"Náš festival Prague Summer Nights je skutečně jednou z předních škol pro mladé umělce a hudebníky svého druhu," říká Neeta Helms, zakladatelka a předsedkyně společnosti Classical movements, která je pořadatelem Prague Summer Nights. "S tak intenzivní průpravou z odborné školy Prague Summer Nights, která připravuje naše mezinárodní obsazení studentů, aby vystoupili ve všech těchto výjimečných místech v srdci Evropy, ve stopách velkých skladatelů, festival Prague Summer Nights byl pečlivě navržen tak, aby poskytoval dokonalý učební plán a koncertní zkušenost pro zpěváky a hudebníky z konzervatoře. "

 

https://praguesummernights.com


REPERTOIRE:

 

MOZART, WOLFGANG AMADEUS (1756-1791)

Kouzelna fletna, K. 620 (1791)

 

Figarova svatba, K. 492 (1786)

 

Clarinet Concerto in A Major, K. 622 (1791)

                      I.         Allegro

                    II.         Adagio

                  III.         Rondo: Allegro

       

Walter Seyfarth, klarinet

 

DVORAK, ANTONIN (1841-1904)

       Violoncello koncert v B-moll, Op. 104, B. 191 (1895)

                      I.         Allegro

                    II.         Adagio, ma non troppo

                  III.         Finale: Allegro moderato – Andante – Allegro vivo

 

Amit Peled, violoncello

 

Symphony No. 9 in E minor, "From the New World", Op. 95 (1893)

                      I.         Adagio, Allegro molto

                    II.         Largo

                  III.         Scherzo: Molto vivace — Poco sostenuto

                  IV.         Allegro con fuoco

 

MENDELSSOHN, FELIX (1809-1847)

Violin Concerto in E -moll, Op. 64 (1838–1844)

                      I.         Allegro molto appassionato

                    II.         Andante

                  III.         Allegretto non troppo – Allegro molto vivace

 

Lauren Roth, housle

 

SIBELIUS,JEAN (1865-1957)

Symphony No. 2 in D major, Op. 43 (1901)

                      I.         Allegretto

                    II.         Tempo andante, ma rubato

                  III.         Vivacissimo

                  IV.         Allegro moderato         

 

BEETHOVEN, LUDWDIG VAN (1770-1827)

Symphony No. 5 in C minor, Op. 67, (1804–1808)

                      I.         Allegro con brio

                    II.         Andante con moto

                  III.         Scherzo. Allegro

                  IV.         Allegro

 

BIOGRAFIE

 

Dirigent John Nardolillo je uměleckým ředitelem Prague Summer Nights 2018, je ředitelem orchestrů na Univerzitě v Kentucky, vedl více než 30 předních amerických orchestrů: Seattle, San Francisco, Detroit, Atlanta, Dallas, Milwaukee a Indianapolis, stejně jako National Symphony and Boston Pops. Stál před dirigentským pultem v koncertních síních po celém světě, včetně Carnegie Hall v New Yorku. O jeho práci psaly New York Times, Washington Post, Boston Glóbe i významné hudební magazíny.

 

Nedávno jmenovaný docent opery a hudební ředitel Eastman Opera Theater, pan Timothy Long se narodil v Oklahomě. Je klavíristou a dirigentem Muscogee Creek a Choctaw. Jeho raná výuka klavíristy a houslisty vedla k práci se zpěváky a nakonec k operním angažmá.

 

Patrick Diamond je spolupracující umělec a divadelní režisér. Jeho tvorba zahrnuje jak opery, tak divadelní hry. Pat je zakladatelem ředitelské kolektivní výkonné laboratoře a rozvíjí práci prostřednictvím své společnosti Jaleo LLC. Vystudoval herectví na Manhattanské hudební škole v Graduate Opera Studio, stejně jako program ‘Composers a Voice’ na America Opera Projects.

 

Mezzosopranistka Gayle Shay je ředitelkou Vanderbilt Opera Theater a profesorkou zpěvu. Vystupovala a režírovala produkce po celých Spojených státech a Kanadě v hudebních divadlech, operách a oratoriích, včetně inscenací s Washingtonovou (DC) operou, Maryland Handel Festival, Des Moines Metro Opera Guild, OpenStage Theatre (Fort Collins, CO), Colorado Lyric Theater a Nautilus New Music Theatre Company (Minneapolis) v takových představeních jako Into thé Woods, Velká řeka, Thé Mikádo, Thé Consul, Trouble in Tahiti, Lucia di Lammermoor, Amahl and thé Night Visitors a Thé Devil to Pay.

 

Vynikající kariéra Rosalind Plowright již trvá téměř 40 let. Je uznávaná jako jedna z největších sopranistek světa, která se specializuje na role jako Medéa, Alceste a Norma, stejně jako skvělé Verdiho a Pucciniho hrdinky, zpívala téměř ve všech mezinárodních operách jako je Royal Opera, Covent Garden , Teatro alla Scala v Miláně, Pařížská opera, Vídeňská státní opera, Bavorská státní opera v Mnichově, Grand Theatre dě Genève a Aréna di Verona. Rosalind Plowright byl v roce 2007 oceněna cenou OBE.

 

Američan Lawrence Brownlee, ověnčený titulem "mužský zpěvák roku 2017", který mu udělila porota Mezinárodních operních cen a Bachtrack, byl označen Associated Press jako jeden z "předních světových tenorů". Brownlee okouzluje diváky a kritiky po celém světě. Jeho hlas byl vychválen národní rádiovou statici NPR jako "nástroj velké krásy a výrazů ... dokonale vhodný pro Rossiniho a Donizettiho opery", "uvádějící" nový zlatý věk ve vysokých mužských hlasech "(The New York Times ). Brownlee také působí jako umělecký poradce v Opera Philadelphia, kde pomáhá společnosti rozšiřovat svůj repertoár, rozmanitost a komunitní iniciativy.

 

Lauren Roth je první houslistkou symfonického orchestru Tucson Symphony Orchestra a stala se Ass. Prof. houslí na univerzitě v Arizoně ve školním roce 2013-2014. Před tím byla první houslistkou v orchestru Canton Symphony. V květnu 2013 získala paní Rothová titul MBS z Clevelandského institutu hudby jako studentka Williama Přeučila, koncertního mistra Clevelandského orchestru. Byla členkou orchestru Cleveland Pops a náhradníkem v Clevelandském orchestru.

 

Greg Sandow se rozhodl, že chce být operním zpěvákem, když mu bylo 10 let a tak napsal svou první operu o své kočce. Později studoval zpěv a zpíval operní role semiprofesionalne, včetně Albericha v Dáš Rheingold a Balstrode v Peter Grimes. Studoval skladbu na škole Yale School of Music, kde v roce 1974 získal magisterský titul.

 

Od svého vstupu do Berlínské filharmonie v roce 1985 pracoval klarinetista Walter Seyfarth s předními světovými dirigenty, mezi nimiž byli Herbert voň Karajan, Leonard Bernstein, Lořin Maazel, Daniel Barenboim, Claudio Abbado a Simon Rattle. Seyfarth je zakládajícím členem kvintetu Berlínský filharmonický větrný kvintet.

 

Izraelský violoncellistka Amit Peled je profesorem na konzervatoři hudby Peabody na univerzitě Johns Hopkins. Svými hlubokými uměleckými kvalitami a charismatickou divadelní přítomnosti si získal uznání od Spojených států, po Evropu až po Blízký východ a Asii.

 

O CLASSICAL MOVEMENTS:

 

Posouvá hudbu, mění svět.

Classical movements je přední společností na koncertní turné pro světové orchestry a pěvecké sbory, která vytváří smysluplné kulturní zážitky prostřednictvím hudby ve 145 zemích. Classical Movements každoročně pořádá více než 60 turné, což každoročně produkuje zhruba 200 koncertů a je tak vůdčí společností v tomto odvětví průmyslu po více než čtvrt století. Je producentem dvou mezinárodních sborových festivalů - Ihlombe! v Jižní Africe a Serenádě! ve Washingtonu, D.C. - a festivalu Prague Summer Nights v Praze, festivalu mladých umělců. Navíc nový program Erica Daniela Helmse zadal více než 65 prací od autorů, kteří obdrželi ceny Grammy, Oscary a Pulitzera. Společnost Classical Movements je vítězem cen ‘Americans for the Arts’ BCA10: Best Businesses Partnering with thé Arts Award’. Od svého založení v roce 1992, Classical Movements zůstává věrná šíření kulturní diplomacie po celém světě - podpora míru prostřednictvím hudby.