Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: NOVOMĚSTSKÁ RADNICE - ČERVENEC

Adresa

1 / < >

VÝSTAVY

• GENERACE BAREV aneb SENO TRÁVA

20. 6. - 15. 9. galerie věže, mázhaus a nádvoří, otevřeno: út – ne od 10 do 18 hod. 
Druhá mezigenerační výstava pořádaná občanským sdružením Ars Metropolis ve spolupráci s NR ukáže tvorbu vlastních i nevlastních členů jedné rodiny. Kostýmní a modní výtvarnice Daniela Flejšarová, malíř, grafik a ilustrátor Pavel Roučka z generace rodičů, za nastupující generaci malířka Natálie Roučková, fotografka Zuzana Panská a sochař Jakub Flejšar. Záštitu nad touto výstavou převzal primátor hlavního města. Galerie věže, Mázhaus a nádvoří.. Vstupné v ceně vstupenky na věž.

• K2 – Hora hor. „Diamant Karákoramu“

27. 6. – 4. 8. galerie NR v přízemí, otevřeno: út – ne od 10 do 18 hod. 
Život ve vysokohorských podmínkách v Pákistánu přiblíží tato fotografická výstava obsahující více jak 50 fotografií a exponátů ze soukromé sbírky P. Béma pořízených v loňském roce při výstupu na vrchol druhé nejvyšší hory světa K2- Čhogori. Vstupné dobrovolné.

Dobrovolné vstupné z výstavy Hora hor bude věnováno rodinám slovenských horolezců, Petera Šperky a Antona Dobeše, kteří zahynuli v Pakistánu při teroristických útocích během pokusu o výstup na Nanga Parbat v sobotu 22. 6. 2013.


• Výstava Historie Nového Města a Praha panoramatická

Stálá expozice otevřena od 27. 4. 2013, byt věžníka, otevřeno: út - ne od 10 do 18 hod.
Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu. Výstavu tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy a lze ji shlédnout při výstupu na věž. Vstupné v ceně vstupenky na věž.

• Neviditelná výstava

Dlouhodobá expozice ve výstavních sálech ve II. patře, otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hod. 
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Po hodině v naprosté tmě s nevidomým průvodcem, kde se řídíte výhradně 
hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu, si můžete prohlédnout viditelnou část výstavy. Vstupné - informace na tel. 777 787 064

KONCERTY

• Spinato intorno al cor. Fascinující hudba trecenta 

25. 7. Velký sál, začátek ve 20 hod.
Karlova Novoměstská radnice vzpomene na hudbu, při níž vznikala. Proslulý norský flétnista Jostein Gundersen se souborem Currentes a dvěma pěvci – Kristinou Mulders a Kjetilem Almenningem - totiž její dávné zdi rozezvučí ballatami, chansony a madrigaly. Sofistikovaná a zároveň strhující až mystická hudba bude z pera italského zpěváka a skladatele Antonia Zacara da Teramo (cca 1365 - 1416), současníka Karla IV. Koncert se koná za podpory Norského velvyslanectví v Praze a MČ Praha 2. Vstupné Kč 450,--, senioři a studenti sleva 10%, držitelé průkazu ZTP sleva 50%, pořadatel nabízí další slevy.


• „Jazzový Most“ z Prahy do EU 2013

26. 7. nádvoří., začátek v 19:30 h. 
První festival Jazzového Mostu se konal v r. 2004 u příležitosti vstupu ČR do EU . Od té doby probíhá každoročně, letos od 15. 7. do 30. 10. v setkání jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobností z kulturního a politického života z mnoha zemí. Bude též významnou propagací české kultury, hl. m. Prahy a ostatních měst v ČR v nově spojené Evropě. Bude stavěn z Prahy do Evropy. Koncert na Novoměstské radnici se bude konat pod záštitou místostarosty MČ Praha 2, pana MUDr. Otto Schwarze. Vstupné volné.

• Novoměstský letní festival - Taneční rytmy v klasice

30. 7. 2013 Velký sál. začátek ve 20 hod.
Letošní 3. ročník NLF patří „tanečním rytmů v klasice“ a koná se od 11. 6. do 27. 8. ve solupráci s Městskou částí Praha 2 pod záštitou starostky obce, paní Mgr. Jany Černochové. V pořadí třetí koncert festivalu s názvem „V hlavní roli klavír“ nabídne skladby pro sólový, čtyřruční a šestiruční klavír v podání třech mladých technicky jedinečně zdatných pianistů (Stanislav Gallin, Martin Levický, Ladislav Fanzowicz. Vstupné Kč 300,--, snížené Kč 150,--.