Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Novoměstské radnice - srpen

Adresa

1 / < >

Věž Novoměstské radnice je otevřena od 27. 4. 2013 (út – ne 10.00 - 18.00 hodin), vstupné Kč 50,--, snížené Kč 30,--, rodinné Kč 120,--

 

srpen 2013

 

VÝSTAVY:

 

GENERACE BAREV aneb SENO TRÁVA
Druhá mezigenerační výstava pořádaná občanským sdružením Ars Metropolis ve spolupráci s NR ukazuje tvorbu vlastních i nevlastních členů jedné rodiny. Kostýmní a modní výtvarnice Daniela Flejšarová, malíř, grafik a ilustrátor Pavel Roučka z generace rodičů, za nastupující generaci malířka Natálie Roučková, fotografka Zuzana Panská a sochař Jakub Flejšar. Záštitu nad touto výstavou převzal primátor hlavního města.
20. 6. – 15. 9. 2013 Galerie věže, Mázhaus a nádvoří
Otevřeno: út – ne od 10 do 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž

K2 – Hora hor
„Diamant Karákoramu“
Život ve vysokohorských podmínkách v Pákistánu přiblížuje tato fotografická výstava obsahující více jak 50 fotografií a exponátů ze soukromé sbírky Pavla Béma pořízených v loňském roce při výstupu na vrchol druhé nejvyšší hory světa K2 - Čhogori.
27. 6. – 4. 8. 2013 Galerie v přízemí
Otevřeno: út – ne od 10 do 18 hodin, vstupné dobrovolné

Amit Pasricha - cyklus „Posvátná Indie“ a „Archiva“
Výstava fotografií, kterou pořádá Indické velvyslanectví v Praze a Indická rada pro kulturní spolupráci (ICCR) představuje fotografie Amit Pasricha z cyklů „Posvátná Indie“ a „Archiva“.
13. 8. - 25. 8.2013 Galerie v přízemí
Otevřeno: út – ne od 10 do 18 hodin, vstup volný

Historie Nového Města a Praha panoramatická

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu. Výstavu tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy a lze ji shlédnout během výstupu na věž.

Stálá výstava otevřena od 27. 4. 2013 - Byt věžníka

Otevřeno: út - ne od 10 do 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž

 

Neviditelná výstava

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Po hodině v naprosté tmě s nevidomým průvodcem, kde se řídíte výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu, si můžete prohlédnout viditelnou část výstavy.

Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – Výstavní sály II. patro

Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064

 

KONCERTY:

 

Novoměstský letní festival

Taneční rytmy v klasice

V pořadí čtvrtý koncert festivalu s názvem „Španělský temperament“ bude večerem plným flamenca. Temperamentní vystoupení tří hudebníků a flamencové tanečnice (Lola Karpenka - tanec flamenco, Miroslav Žára - kytara, Anna Štěpánová - housle, Juraj Garaj „Papi“ - cajón). Koncerty se konají pod záštitou starostky obce, paní Mgr. Jany Černochové.

13. 8. 2013 – Velký sál

Začátek ve 20 hodin, vstupné Kč 300,--, snížené Kč 150,--

 

Symphony Prague

Další z řady koncertů komorního orchestru „Symphony Prague“ bude koncertem slavnostním, jelikož proběhne přesně v den 200. výročí úmrtí českého skladatele J. K. Vaňhala na jeho počest a k uvedení světové premiéry jeho Symfonie E-dur. I tentokrát vystoupí na koncertě také náš přední český solista, koncertní mistr České filharmonie M. Vilímec. Zahraje houslový koncert A-dur francouzského skladatele Ch. de Saint-George a s tímto koncertem zde vystoupí v české premiéře. Koncert se koná ve spolupráci s Městskou částí Praha 2 a též ve spolupráci s Českým rozhlasem, který na koncertě natočí živě světovou premiéru již zmíněné Symfonie E-dur od J. K. Vaňhala.

20. 8. 2013 – Velký sál

Začátek v 18:30 hodin, vstupné plné Kč 450,--, snížené Kč 250,--

 

Novoměstský letní festival

Taneční rytmy v klasice

Poslední koncert festivalu „Tango a zase tango...“ představí slavné „Čtyři roční doby v Buenos Aires“ Ástora Piazzolly v podání jednoho z našich nejúspěšnějších současných klavírních trií.

Eben trio (Terezie Fialová - klavír, Roman Patočka - housle, Markéta Kubínová Vrbková - violoncello)

27. 8. 2013 – Velký sál

Začátek ve 20 hodin, vstupné Kč 300,--, snížené Kč 150,--