Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Mělnické kulturní léto 2013

Adresa

1 / < >

Mělnické kulturní léto - Mekul 2013

Mělnické kulturní centrum, o.p.s., Mekuc, se rozhodlo navázat na předchozí úspěšný ročník a ve spolupráci s městem a občanskými sdruženími Mělníka opět uspořádat během letních měsíců kulturní přehlídku Mělnické kulturní léto, aneb mekul 2013. Stejně jako v loňském roce na vás čekají celkem tři scény, kde si můžete zdarma vychutnat koncerty českých hudebních skupin, filmové projekce pod širým nebem, anebo strávit příjemný den s rodinou a přáteli v letním volnočasovém parku pro děti.


Festival běží od 22. června, kdy byl zahájen v rámci Dvořákova hudebního festivalu vystoupením kapely Docuku, do 30. srpna, což bude závěrečný den zpestřený koncertem Radima Hladíka a skupiny Blue Effect.
Hudební scéna na náměstí Míru představí kapely Vltava, Jan Spálený & ASPM, Michal Prokop Trio nebo Roberta Křesťana a bluegrassovou skupinu Druhá Tráva. Milovníkům folkloru k tanci zahraje Mělnická cimbálovka a Mělničanka. Letní filmové kino v parku Na Aušperku vždy po setmění promítne jeden z kvalitních filmů jako například české drama Kawasakiho růže, Grandhotel, historický film Osada havranů nebo psychologické drama z prostředí terapeutické komunity Pravidla lži. Na své si přijdou ale i milovníci animovaných snímků a komedií, a to například při projekcích filmů Příběh o Zoufálkovi, Jak vycvičit draka nebo Božský Evan. Sportovní prostředí nabídne populární celovečerní snímek Okresní přebor - poslední zápas Pepika Hnátka. Téma pro letošní Letní volnočasový park u Masarykova kulturního domu jsou „Prázdniny v cirkusu“. Ve spolupráci se Studiem Eko-Logika, ZUŠ Mšeno a DDM Mělník zde bude od 22. 7. do 9. 8. 2013 denně probíhat výtvarný, hudební nebo sportovní program a v určených dnech také divadelní představení a promítání filmů z letošního Anifilmu. Podrobnosti včetně termínů a časů najdete na www.mekuc.cz nebo na www.mekul.cz.


Mělnické kulturní centrum – Mekuc připravilo na léto také výstavu prací akademického malíře Vladimíra Veselého, kterou můžete navštívit v historických prostorách nedávno otevřené galerie Ve věži a přitom si vychutnat dobrou kávu v novém interiéru kavárny. Pražská brána, sídlo galerie Ve věži, rozhodně stojí za návštěvu!