Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Narodila se paterčata gepardů a celý víkend bude ve znamení koně Převalského

Narodila se paterčata gepardů a celý víkend bude ve znamení koně Převalského

Narodila se paterčata gepardů a celý víkend bude ve znamení koně Převalského

Vážení přátelé pražské zoo,

v polovině května se nám narodila paterčata gepardů a mají se čile k světu. Jsou to tři samečci a dvě samičky. Uvidíte je v polovině srpna, kdy by měli být podle plánu přemístěni spolu s matkou Savannah do výběhu u pavilonu šelem

Gepardí koťata se narodila 15. května a po téměř měsíci váží mezi 1,1 až 1,75 kg. Matkou geparďat je šestiletá samice Savannah, která pochází ze zoo v Colchesteru. Jde u ní o druhý odchovávaný vrh. Otcem mláďat je pětiletý samec Ben z dánského Ebeltoftu.

Pražská zoologická zahrada chová gepardy od roku 1933 a prvních mláďat se dočkala už v roce 1972. Od té doby se jich v Zoo Praha narodilo 64 a to včetně květnových paterčat. Více informací najdete zde.


VÍKEND V ZOO PRAHA BUDE PATŘIT KONÍM PŘEVALSKÉHO  

Letošní transport koní Převalského (více informací o transportu se dočtete zde) do vlasti jejich předků se uskuteční v pondělí 19. června. Z toho důvodu zasvětila Zoo Praha nadcházející víkend právě „převalákům“.


Návštěvníci se mohou setkat s kurátorem kopytníků Janem Markem, vidět komentovaná krmení a proběhne také vernisáž retrospektivní výstavy Příběh posledního divokého koně. Více informací o celé akci naleznete zde.

Těšíme se na vás,
Vaše Zoo Praha

Places & Venues

U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7

Marker