Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Koně Převalského se seznamují s novým domovem v Gobi

Koně Převalského se seznamují s novým domovem v Gobi

Koně Převalského se seznamují s novým domovem v Gobi

Vážení přátelé pražské zoo,

i sedmý Návrat divokých koní skončil úspěchem. Letounem CASA Armády ČR byly do Přísně chráněné oblasti Gobi B v Mongolsku přepraveny další čtyři klisny koně Převalského: Naya, Romy, Chantou a Sarangua. Počet koní přepravených z České republiky v rámci projektu Zoo Praha tak stoupl již na dvacet sedm.

Zoo Praha nejenže je v poslední dekádě jedinou organizací, která díky spolupráci s Armádou ČR přepravuje koně Převalského do Mongolska, ale v minulosti se také významně podílela na jeho záchraně a po desítky let vede světovou plemennou knihu tohoto druhu. Nynější Návrat divokých koní byl jubilejní. Proběhl pětadvacet let od zahájení reintrodukce koní Převalského do Mongolska, odkud tito divocí koně vymizeli na sklonku 60. let. V počátcích se o ni zasloužil zejména německý obchodník Christian Oswald, který spolupracoval i s odborníky ze Zoo Praha.

Více informací o letošním transportu koní najdete zde.


ZOO PRAHA SE MŮŽE POCHLUBIT ODCHOVEM VZÁCNÝCH HOLUBŮ ČERNOBRONZOVÝCH

Hned dvěma mláďaty holuba černobronzového se může pyšnit Zoo Praha. Jde o vzácný druh, který doposud nebyl v žádné jiné zoologické zahradě na světě úspěšně rozmnožen. Pražská zoo tak získala další cenné chovatelské prvenství.Mláďata holubů černobronzových se vylíhla 27. a 29. května a nyní poprvé opustila hnízdo rodičů. Rodina je v současné době v zázemí. Návštěvníci budou moci vidět tento vzácný druh holuba rodu Henicophaps pocházejícího z Nové Guiney v plánovaném Rákosově pavilonu, kde se bude nacházet expozice jeho domoviny. Více informací naleznete zde.


MLÁDĚ LACHTANA SI UŽÍVÁ KOUPÁNÍ V BAZÉNKU
Také lachtani si v těchto horkých dnech potřebují dopřát osvěžující koupel. Malý lachtánek se seznamuje s vodou a cachtání ho vysloveně baví.Vaše Zoo Praha

Places & Venues

U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7

Marker