Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

ZOO unikátní kiosky na podporu ochranných projektů

ZOO unikátní kiosky na podporu ochranných projektů

ZOO unikátní kiosky na podporu ochranných projektů

Vážení přátelé pražské zoo,
 

jako první na světě jsme v Zoo Praha uvedli do provozu unikátní kiosky - dotykové obrazovky s integrovanou platební funkcí, na podporu ochranných projektů. Pomocí kiosků můžete přispět na záchranu čtyř ohrožených druhů, jakými jsou kůň Převalského, gorila nížinná, gaviál indický či laoš.


Dotykové obrazovky s integrovanou platební funkcí byly do Zoo Praha instalovány ve spolupráci se společnostmi Mastercard a Ingenico. Přístroje byly vyrobeny na míru pražské zoo, která je jako první na světě použije pro dárcovské účely. Návštěvníci je najdou ve spodní části zoo u Vzdělávacího centra, u Pavilonu goril a dále v Pavilonu šelem a plazů. V horní části jsou pak umístěny v pavilonu Indonéská džungle a v Údolí slonů.
Více informací najdete ZDE.


NENECHTE SI UJÍT SVĚTOVÝ DEN SLONŮ A LVŮ 

Sobota (12. 8.) bude v Zoo Praha patřit slonům a lvům. Světový den si tak zcela jistě užijí i dvě pražská slůňata Max a Rudi. Právě sobotní dopoledne bude zasvěcené těmto chobotnatcům a návštěvníci se o nich budou moci dozvědět leccos zajímavého.


Příznivci velkých koček se pak mohou těšit na odpoledne a program zaměřený na lvy. Více informací najdete ZDE.


ZOO PRAHA ZÍSKALA VZÁCNÉ LEGUÁNY CHUTNÉ

Pyšnit se jimi může pouze šest zoo na světě a jen tři z nich mají chovný pár. Mezi ně nově patří i Zoo Praha, která po 13 letech čekání získala tři mláďatavzácného leguána chutného. V tuto chvíli jsou plazi v zázemí. Přírůstků se chovatelé dočkali také u leguánů kubánských, kde se vylíhlo celkem 13 vnoučat slavného Pepína.


Dlouhých 13 let se snažila pražská zoologická zahrada získat leguány chutné, kteří obývají severní ostrovy malých Antil. Jenže odchovy v lidské péči se příliš nedařily a každoročně se jednalo pouze o pár jedinců. Až letos se situace zlepšila a Zoo Praha získala tři plazy z Durrell Wildlife Preservation v Jersey. Jedná se o jednoho samce a dvě samice. Třináctiměsíční mláďata měří mezi 70 až 75 cm a váží kolem 0,25 kg.
Více informací najdete ZDE.Těšíme se na vás!

Vaše Zoo Praha

Places & Venues

U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7

CalendarMarker