Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Zoo Praha slavnostně zahájena výstava sklípkanů

Zoo Praha slavnostně zahájena výstava sklípkanů

Zoo Praha slavnostně zahájena výstava sklípkanů

Zoo Praha slavnostně je zahájena výstava sklípkanů. Takové množství pavouků zde doposud nikdy k vidění nebylo. Expozici vévodí téměř třiceticentimetrová samice druhu Theraposa stirmi. Tu a nejen ji můžete spatřit v Galerii Gočárovy domy denně až do konce září.


Výstava bude slavnostně zahájena v sobotu ve 13 hodin Miroslavem Bobkem, ředitelem pražské zoo, a také jejími autory chovatelem Davidem Šťastným a Martinem Smrčkem ze Zoo Praha.
Kromě největší zmíněné samice, jež se snadno rozpozná nejen kvůli velikosti, ale také díky mohutným černým klepítkům, zde budou k vidění i další zajímavé druhy sklípkanů. Třeba o něco menší příbuzný druh Theraposa blondi či drobnější, avšak krásně zbarvení jedinci. Zkrátka terária se sklípkany jsou v galerii všude, kam oko návštěvníka padne.
Více informací najdete zde.


LVÍ HRÁTKY

Naši lvi minulý pátek dostali dárky a byli s nimi rychle hotovi. Přece jen jsou to hravé "kočky", i když velké. :-)


KŘEST TŘÍ HŘÍBAT KONĚ PŘEVALSKÉHO V DOLNÍM DOBŘEJOVĚ

Dnes proběhl křest všech tří hříbat koně Převalského, která se letos narodila v naší aklimatizační a chovné stanici v Dolním Dobřejově. Kmotry dvou klisen a hřebce se stali Ivana Grollová, bývalá velvyslankyně, Jiří Brodský, nový velvyslanec v Mongolsku, a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

První dostal jméno hřebec, který se narodil v červnu, pokřtila jej Ivana Grollová. Vandan je nejstarší z letošních hříbat v Dolním Dobřejově. Druhé hříbě, klisnu Vegu, pojmenoval Jiří Brodský. Poslední na řadu přišla nejmladší klisna Viktorie II., již pokřtil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Hříbě, které se narodilo 20. srpna, dostalo jméno po matce legendární klisny Zety. Všechny tři letošní přírůstky dobřejovského stáda byly pokřtěny tradičním mongolským způsobem.

Spolu s hříbaty bylo představeno také nové DVD Návrat domů, které obsahuje všechny filmy zachycující transporty koně Převalského do Mongolska. 


SLŮŇATA V ZOO PRAHA POPRVÉ U „ZUBAŘE“

Pražská slůňata rostou, a tak i u nich došlo na výměnu zubů. Sedmnáctiměsíční Max už nemá ani jeden z první generace a mladší jedenáctiměsíční Rudi má zatím vyměněný zub jeden. Právě starší ze sloních mláďat již absolvovalo díky cvičení první kontrolu chrupu od veterináře.

Obě slůňata jsou velmi aktivní a často si spolu hrají. Zkoušejí svoji sílu a jejich oblíbenou kratochvílí je přetlačovaná. V ní má zatím jasně navrch Max se svými540 kg, zatímco Rudi váží „pouhých“ 360 kg, které zcela odpovídají jeho věku.
Více informací najdete zde.
 

Vaše Zoo Praha