Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Zoo Praha - Kam létají kvakoši

Zoo Praha - Kam létají kvakoši

Zoo Praha - Kam létají kvakoši

Vážení přátelé pražské zoo,

v sobotu (16. září) se v Zoo Praha můžete seznámit s kvakoši. Tyto malé volavky každý rok podnikají dalekou pouť do zimovišť a pražská zoo jejich trasy sleduje pomocí satelitních vysílaček. Díky tomu vznikají poutavá svědectvío dobrodružstvích ptačích „nočních hrdinů“.
 


Od 10 do 16 hodin bude u Vzdělávacího centra připraven informační stánek věnující se ptačí migraci, kde si budete moci prohlédnout mapy znázorňující tahové trasy ptáků. K vidění zde budou rovněž kroužky a odchytové sítě. Zájemci mohou zhlédnout ukázky vědeckých metod používaných při ornitologickém výzkumu.

Ovšem nepůjde jen o teorii. Návštěvníci se mohou těšit také na demonstraci odchycených ptáků a ukázku jejich kroužkování. Obojí bude doprovázeno odborným výkladem o ptačích druzích v Česku.Neděle pak bude patřit v Zoo Praha sklípkanům. Uskuteční se další z cyklu prohlídek s průvodcem. Ti, kteří mají zájem se s pavouky seznámit o něco blíže, by určitě měli zavítat na výstavu 60 druhů živých sklípkanů do Galerie Gočárovy domy. Čeká je zde povídání zaměřené na životní cyklus těchto pavouků a od 14 do 15 hodin také pozorování svleček pomocí zvětšujících binolup.

Více informací najdete zde.


LACHTANICE DAISY

V pondělí večer k nám z dánské Jyllands Park Zoo dorazila dvouletá lachtaní samička Daisy. Po cestě si již odpočinula a začíná dovádět ve vnitřním bazénku. Zdá se, že tato lachtaní samička bude veselá a hravá a do naší skupiny skvěle zapadne.

Těšíme se na vás!

Vaše Zoo Praha