Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

LAVER CUP

Archive: LAVER CUP

Adresa

Ocelářská 460/2, Praha 9
1 / < >

Historie Laver Cupu se začíná psát v pražské O2 areně

Poprvé v historii se proti sobě postaví elitní světoví tenisté v souboji mezi týmem Evropy a týmem Světa v rámci Laver Cupu. Turnaj, pojmenovaný po legendárním Rodu Laverovi, se uskuteční 22. až 24. září 2017 v pražské O2 areně. Díky unikátnímu formátu akce se ze zarytých rivalů stanou na kurtu spoluhráči. V týmu Evropy potvrdili účast vítěz letošního Australian Open Roger Federer a šampion letošního Roland Garros Rafael Nadal.

Turnaj se odehraje ve třech dnech. V pátek a sobotu je program rozdělen do dvou herních bloků. Denní program obsahuje dvě dvouhry, večerní blok zahrnuje jednu dvouhru a jednu čtyřhru. V neděli je na programu jeden herní blok, v němž se bude hrát do zisku vítězného bodu (tzn. jeden až pět zápasů)

Laver Cup byl inspirován světově proslulým golfovým Ryder Cupem a hrát na něm bude šest nejlepších hráčů Evropy proti šesti nejlepším hráčům světa. Větší napětí dodají turnaji i týmoví kapitáni. V této roli se představí dva z největších rivalů, jaké tenisová historie zná: Björn Borg a John McEnroe.

Vzhledem k vysokému zájmu buďte, prosíme, připraveni na časové prodlevy při nákupu vstupenek. Děkujeme za trpělivost.

Places & Venues

Ocelářská 460/2, Praha 9

CalendarMarker