Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Namakdan relaxační centrum

Adresa

Nádražní 82, Praha 5 - Smíchov
Pošli dotaz o Namakdan relaxační centrum

 

Sůl jako lék - Blahodárné účinky soli na lidský organismus jsou známy celá staletí. Nemáme ovšem na mysli sůl jako nejběžnější přísadu takřka všech pokrmů, ale haloterapii, čili vdechování solných mikročástic.

V solném dole Wieliczka v Polsku se už ve 30. letech 19. století tímto způsobem léčily choroby horních i dolních cest dýchacích, alergie a později také astma. Podobné účinky jako návštěva Solné jeskyně má také pobyt u moře.

Solná jeskyně Namakdan v Praze
Ne každý však může pravidelně jezdit k moři, nebo do polských solných dolů. Proto jsme pro vás otevřeli Solnou jeskyni v Praze. Solná jeskyně je novou progresivní metodou využívání působení soli na lidský organismus. V jeskyni vytvořené podle vzoru těch přírodních je mikroklima stejné jako hluboko pod zemí v solných dolech či u moře. Napomáhá tomu obrovské množství soli na relativně malém prostoru a moderní klimatizační zařízení.

Naše jeskyně je skutečně solná. Solnými pláty jsou obloženy zdi i podlaha je pokryta vrstvou soli. Pro dokreslení iluze podzemí jsou tu napodobeniny krápníků, pískoviště ze soli z Mrtvého moře pro naše nejmenší návštěvníky a dvě romantické jezírka, čímž je dosaženo 60-ti% vlhkosti, která působí velmi příznivě na horní a dolní cesty dýchací. Zní tu relaxační hudba a luxusní lehátka lákají k příjemnému spočinutí. To vše spoluvytváří pohádkovou atmosféru, která je balzámem nejen pro tělo, ale i pro duši.

Mikroklima solné jeskyně je mimořádně intenzivní, nasycené částicemi suché soli a připomíná přímořské oblasti. Sůl použitá ke stavbě naší jeskyně pochází přímo z proslulé Wieliczky a obsahuje krome chloridu sodného i další velmi důležité minerály a stopové prvky - jód, bróm, draslík, horčík, vápník, železo, selen.

Bylo prokázáno, že tyto prvky se v jeskyni uvolňují mnohem intenzivneji než ve volné přírodě. Proto v průbehu 50ti minutového pobytu vdechnete množství odpovídající třídennímu pobytu u moře. Při vdechování mikročástic se zlepšuje funkce sliznic, zklidňují se zápaly a otoky a vylepšuje se buněčná imunita. Jód, který má výrazné vazodilatační schopnosti, působí i na zmírňování bolesti, zlepšuje prokrvení orgánů, látkovou výměnu, spalování tuků a příznivě působí i na pokožku.

Pobyt v jeskyni je vhodný při onemocnění dýchacích cest, astmatu, zánětech krku a nosohltanu, chronické rýmě, chřipce, angíně a onemocněních trávícího traktu. U pacientů s astmatem a záněty horních a dolních cest dýchacích se po 5 - 10 sezeních v solné jeskyni jejich stav zlepšuje jako po přímořské léčbě. Příznivý efekt přetrvává asi 3 měsíce a ve srovnání s náklady na čtyři zájezdy k moři ročně, jež by pacienta spolu s léky dostaly do stejně dobré kondice, je cena sezení zanedbatelná.

Podobně příznivý efekt léčby byl zjištěn při neurózách a psychickém stresu, vyčerpanosti, depresích, nemocech krevního oběhu, ischémii a vysokém krevním tlaku. Sérií pobytů v solné jeskyni je možné rozšířit škálu léčebných prostředků bez nejmenšího rizika pro organismus. Léčebné kúry tohoto typu doporučují přední kapacity z řad odborných lékařů.

V případě uvedených zdravotních problémů doporučujeme absolvovat 10 až 15 návštěv. Ideální je rozložení těchto návštev do 2 až 3 týdnů. Nejdůležitější je 1. týden tzv. startovací, kdy by klient měl absolvovat 3 - 4 návštevy, 2. - 3. týden doporučujeme 2 - 3 návštěvy.

Jaký vliv na naše tělo mají jednotlivé prvky?
Hořčík - působí proti stresu, zpomaluje proces stárnutí a regeneruje organismus, chrání i proti infarktu. Je antialergenní a snižuje přecitlivělost kůže.
Sodík - napomáhá při látkové výměně, např. reguluje příjem cukru a aminokyselin.
Vápník - posiluje imunitu a aktivuje enzymy. Zevně vápník uklidňuje pleť a podporuje hojení ran.
Draslík - zabraňuje vysušování pokožky, podporuje její prokrvení a umožňuje z ní vylučovat toxické látky.
Sodík a draslík - napomáhají látkové výměně mezi buňkami a umožnují z nich vylučovat toxické látky.
Bróm - má dezinfekční účinky, pomáhá při prevenci kožních nemocí např. lupénky.
Jód - napomáhá správné funkci štítné žlázy.
Zinek - působí proti akné a má příznivé účinky na sliznice.
Síra - podporuje pevnost kůže, nehtů a vlasů.

Web
http://www.namakdan.cz/

  • Kreditní karty

Otevírací doba

Pondělí 14:00-19:00
Úterý 11:00-19:00
Středa 11:00-19:00
Čtvrtek 11:00-19:00
Pátek 14:00-19:00
Sobota
Neděle