Prague
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Body the Exhibition konec výstavy

Body the Exhibition konec výstavy

Body the Exhibition konec výstavy

Výstavu Body The Exhibition navštívil její tvůrce, profesor Sui. Expozice je u nás zřejmě naposledy.

Výstavu Body The Exhibition, která je otevřena již jen do 23. července v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice v Praze, navštívil její tvůrce, čínský profesor Sui, ředitel oddělení anatomie na univerzitě v Dalienu. Sui se podílel na přípravě všech více než dvaceti celotělových exponátů a dalších stovek detailních exponátů, pocházejících ze skutečných lidských těl. Profesor vysvětlil, jakým způsobem výstava vznikala a proč se se svým lékařským týmem rozhodl použít právě skutečná těla. Podle pořadatelů je výstava v ČR nejspíš naposledy.

Výstavu, která ukazuje a vysvětluje kompletní fungování lidského těla, dosud neváhalo navštívit desetitisíce návštěvníků a stovky školních výprav. Exponáty jsou vytvořených ze skutečných lidských těl. "V čínské vědecké a anatomické společnosti zastávám funkci popularizátora anatomické vědy. Proto je mou povinností předávat anatomické vědomosti veřejnosti. Pro výstavu jsme použili skutečná těla, protože právě reálná těla jsou tak komplexní, že by nikdy nemohla být nahrazena žádným plastovým modelem," řekl profesor Sui při návštěvě Prahy.

Podle slov čínského profesora a lékaře byla výstava prezentována již ve 38 zemích světa a navštívilo jí více než 40 milionů návštěvníků. Doktor Sui také popsal, jakým způsobem exponáty pro výstavu připravoval: "Vystavovaná těla byla připravena technikou zvanou plastinace. To je moderní a unikátní metoda užívající polymer, který v těle nahradí vodu a tuk. Tímto způsobem může být tělo uchováno na dobu více než tisíc let." Kompletní postup preparace těl popisuje Sui v následujícím videu.

Celý rozhovor s doktorem Sui můžete zhlédnout zde:  https://youtu.be/uehZ3oSkJPk

Čeští pořadatelé výstavy Body The Exhibition zároveň uvádějí, že expozice již v republice nejspíš nebude nikdy uskutečněna. Reagují tak na změny v právních řádech a legislativě. "Výstava Body The Exhibition je zde pravděpodobně naposledy. Nové zákony totiž s největší pravděpodobností nebudou povolovat výstavu znovu do země přivést a zorganizovat.  Z našeho pohledu je to škoda, protože jde o skvělou edukativní záležitost. Kdo tedy nepřijde do 23. července, již nebude mít možnost výstavu u nás vidět," sdělila za pořadatele Lucie Nouzová z JVS Group. Výstava dále putuje do dalších zemí Evropy.


Výstava Body The Exhibition je pro návštěvníky otevřena do 23. 7. 2017 a lze ji navštívit každý den od 9:00 do 20:00. Vstupenky lze zakupovat online, nebo přímo u vstupu do expozice. Více informací o výstavě naleznete na http://www.bodyexhibition.cz